III niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023

III niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. W ostatnim tygodniu Adwentu do soboty roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych. Zachęcamy dzieci do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Po roratach poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Prosimy panie o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszamy do wpisywania się na listę w zakrystii.

 3. W najbliższym tygodniu Msza św. o godz. 6.30.

 4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w środę /20 grudnia/ w godz. 10.00-12.00 i 18.00-19.30. Co 20 min. Komunia św.

 5. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.30.

 6. Spotkanie Scholii i Oazy w środę i piątek o godz. 17.00.

 7. W sobotę /23 grudnia/ po ostatnich roratach będzie można zabrać ze sobą światełko betlejemskie. Proszę o przyniesienie ze sobą świec lub zniczy.

 8. W sobotę /23 grudnia/ odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków przez Kaczki do Ślęzaków. Drugi odwiedzi chorych w Dąbrowicy. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie w I soboty miesiąca.

 9. W przyszłą niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ją według duchowości i tradycji katolickiej. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 10. Pasterka o godz. 24.00. Przed Pasterką o godz. 23.00 czuwanie przy szopce Bożonarodzeniowej prowadzone przez Oazę i Scholę.

 11. Wizyta duszpasterska odbędzie się tradycyjnie i rozpocznie się 28 grudnia. Program kolędy przekażemy w późniejszym czasie.

 12. Do nabycia opłatki na stół wigilijny /ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii/ oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie świątyni. Dziękujemy mieszkańcom Kaczaków z ulic: Jana Pawła II, Spokojna, Brzozowa, Sosnowa, Ług, Podgóra, Dębowa, Polna, Strażacka, Kasztanowa za przekazane ofiary na dekorację bożonarodzeniową do kościoła.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.