III niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023

III niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz Msza św.

 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 17.00.

 3. Codziennie po wieczornej Mszy św. nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. popołudniowej.

 5. Zbiórka dla ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej

 6. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Paweł Zaręba – wikariusz z Baranowa Sandomierskiego. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie, na ołtarzach bocznych oraz na stornie internetowej Parafii.

 7. W tym miesiącu odwiedziny chorych w czasie rekolekcji parafialnych 18 marca /sobota/. Rozpoczniemy wizytę o godz. 8.00. Jeden ksiądz od Marków do Kaczaków, drugi od Ślęzaków do Dąbrowicy. Prosimy o zgłoszenie osób chorych, które chciałby przyjąć Komunię Świętą przed Świętami Wielkanocnymi.

 8. W niedzielę /19 marca/ będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 /suma odpustowa/. Gorzkie Żale o godz. 15.30 oraz Msza św.

 9. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych oraz rekolekcjach parafialnych pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii oraz za dzisiejszą tacę gospodarczą. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 12. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agata Karaban z Kaczaków i Mateusz Marek Krawczyk z Żarnowca, par. Jedlicze – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.

 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Władysława Trela z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!