Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia 2024

Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia 2024

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.

 2. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, kiedy każdy z dni ma rangę Uroczystości. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. Jutro 2 kwietnia przypada 19 rocz. śmierci św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tak wielkiego orędownika Bożych spraw na ziemi. Msza św. o godz. 18.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 4. We wtorek i środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 5. W środę o godz. 17.00 próba scholii.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 7. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przed Mszą św. nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przed Mszą św. nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 10. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 11. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza św. Po Mszy św. nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 12. W tym miesiącu odwiedzimy chorych w ostatnią sobotę kwietnia.

 13. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W czasie każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz ucałowanie relikwii św. s. Faustyny. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św.

 14. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia w czasie, którego podejmowana była „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego” została przeniesiona na dzień 8 kwietnia. W przyszłą niedzielę zostaną wyłożone deklaracje o podjęciu „Duchowej Adopocji Dziecka Poczętego”. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 16. Składamy serdeczne podziękowania za wspólne przeżywanie tego szczególnego czasu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: za przygotowanie otoczenia świątyni, uporządkowanie rabatek wokół krzyży, nasadzenia kwiatów. Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję p. Teresie Ślusarz oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji, Panu Organiście, Różom Różańcowym za adorację, Strażakom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia i wyrazy życzliwości. Wszystkim składamy Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy serdeczne życzenia: Niech Chrystus Zmartwychwstały udzieli wszystkim swego błogosławieństwa, daru zdrowia, radości i pokoju. Również tym, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, rocznice, jubileusze