Niedziela Męki Pańskiej – 24 marca 2024

Niedziela Męki Pańskiej – 24 marca 2024

 1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja o godz. 11.00. Po Mszy św. „śpiewana” Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30 oraz Msza św.
 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.00. Przed Mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 3.   Spotkanie Oazy i Scholii w środę o godz. 17.30.

 4. W czwartek rozpoczynamy Tiduum Paschalne przed Uroczystością Zmartwychwstania Pana Jezusa. Plan nabożeństw oraz plan adoracji Róż Różańcowych w czasie Triduum Paschalnego jest umieszczony w gablocie.

 5. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

 6. Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 16.15 rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. O godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej oraz Gorzkie Żale. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. O godz. 20.00 adoracja prowadzona przez Oazę. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie świątyń w Ziemi Świętej.

 7. Strażaków proszę o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim oraz udział w procesji rezurekcyjnej.
 8. Wielka Sobota adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 11.00 co pół godziny. O godz. 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

 9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Prosimy o przygotowanie figur i obrazów na procesję rezurekcyjną. Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 10. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie nowenna do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.

 11. Zbiórka ministrantów oraz lektorów we czwartek o godz. 16.30, w piątek o godz. 10.00, w sobotę o godz. 16.15.

 12. Zmiana czasu na letni nastąpi z soboty na Niedzielę Wielkanocną. Będziemy musieli przestawić zegarki z godz. 2.00 na godz. 3.00.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 14. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Rożek z Cyganów i Karolina Dworak ze Ślęzaków – zapowiedź druga. Kamil Dominik Smykla z Dąbrowicy i Aleksandra Zych z Dąbrowicy – zapowiedź druga. Dariusz Kruk z Dąbrowicy i Izabela Maria Marek z Rozalina – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujmy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 17. W imieniu Mariusza Bajdy oraz KGW „Dąbrowianki” z Dąbrowicy dziękuję wszystkim za złożone ofiary podczas kiermaszu palm wielkanocnych zorganizowanego w ubiegłą niedzielę.

 18. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia w czasie, którego podejmowana była „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego” została przeniesiona na dzień 8 kwietnia.

 19. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.

 20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Fornala z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!