Poniedziałek Wielkanocny – 10 kwietnia 2023 r.

Poniedziałek Wielkanocny – 10 kwietnia 2023 r.

  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.

  2. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, kiedy każdy z dni ma rangę Uroczystości. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

  4. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego.

  5. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Według objawień mistycznych św. Faustyny Kowalskiej, o ustanowienia tego święta prosił Jezus Chrystus i dał obietnice związane z nim: „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski”. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i po nim Msza św. Taca gospodarcza.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

  7. Składamy serdeczne podziękowania za wspólne przeżywanie tego szczególnego czasu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: za przygotowanie otoczenia świątyni, uporządkowanie rabatek wokół krzyży, nasadzenia kwiatów. Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję p. Teresie Ślusarz oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji, Panu Organiście, Różom Różańcowym za adorację, Strażakom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie. Serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia i wyrazy życzliwości. Wszystkim składamy Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w odnowieniu Krzyża misyjnego Różom Różańcowym, p. Weronice Wójcik, p. Janowi Urbaniakowi oraz panom, którzy pomagali w ustawieniu Krzyża. Niech Chrystus Zmartwychwstały udzieli wszystkim swego błogosławieństwa, daru zdrowia, radości i pokoju. Również tym, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, rocznice, jubileusze.

  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Piotr Bielak z Dąbrowicy oraz śp. Wiesław Róg ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.