Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26 listopada 2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26 listopada 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Czwartek /30 listopada/ Święto św. Andrzeja, Apostoła.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Rozpoczyna się dzisiaj XXIX Diecezjalny Tydzień Biblijny pn.: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego.

 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

 4. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i spowiedź św. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania po Mszy św. popołudniowej.

 7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 8. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.20, po nim Msza św.

 9. W tym miesiącu odwiedzimy chorych przed Świętami Bożego Narodzenia – termin podamy w próżniejszym czasie.

 10. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 11. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Złożone ofiary z racji nabycia opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00.

 12. Od I Niedzieli Adwentu w naszej diecezji przeżywać będziemy Diecezjalny Rok Rodziny. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

 13. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, które zachęcamy do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Po Roratach pragniemy zorganizować poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Prosimy panie /mamy, babcie/ o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszamy do wpisywania się na listę w zakrystii.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego wraz z kalendarzem na 2024 r.

 15. W zakrystii do odebrania „Kalendarz rolniczy” w cenie 25 zł.

 16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.