XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2023

XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /20 listopada/ Wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; Wtorek /21 listopada/ Wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; Środa /22 listopada/ Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

Piątek /24 listopada/ Wsp. śś. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

 3. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 4. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 5. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Bóg zapłać za zeszłotygodniową tacę gospodarczą. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 9. Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Sulisławicach zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2023 r. Kurs adresowany jest do tych wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę i doświadczyć pełni życia z Bogiem, ale również do tych, którzy utracili sens życia i przeżywają wątpliwości. Początek w piątek o godz. 18.30, a zakończenie w niedzielę. Koszt uczestnictwa – 110 zł. Informacje o zapisach na plakatach wywieszonych przed wejściem na plac kościelny oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z Kościoła.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł śp. Andrzej Gąsior z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!