Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /20 maja/ Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; Czwartek /23 maja/ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; Piątek /24 maja/ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

 2. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła /drugi dzień Zielonych Świąt/. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w przedostatnim tygodniu maja.

 4. W środę o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów oraz próba scholi.

 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św. wieczorowej.

 6. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Oazy.

 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza św. W tym dniu przypada Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o łaskę nieba.

 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała /30 maja/. Procesja eucharystyczna odbędzie się wokół świątyni do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych miejscowości.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Kamil Jach z Pielaszowa, par. Malice Kościelne i Patrycja Katarzyna Solarska z Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

 11. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą w zeszłą niedzielę.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.