Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maja 2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maja 2024

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Wtorek /28 maja/ Wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa, Środa /29 maja/ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, Czwartek /30 maja/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Piątek /31 maja/ Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach z okazji Dnia Matki. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o łaskę nieba.

 2. W środę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Ślęzakach im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego z okazji święta patronalnego szkoły.

 3. W środę o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i próba scholi.

 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 15.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w procesji. Prosimy o przygotowanie figur, feretronów, chorągwi, baldachimu do procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci, a zwłaszcza komunijne i rocznicowe w białych strojach: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Zapraszamy Strażaków. O godz. 15.30 majówka i Msza św.

 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół świątyni: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami.

 6. W piątek ostatnie nabożeństwo majowe. Śpiewem „Ciebie Boga wysławiamy” podziękujemy za otrzymane łaski przez przyczynę Matki Najświętszej.

 7. W piątek nie odbędzie się spotkanie Oazy.

 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca.

 9. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz odwiedzi chorych w Markach, Kaczakach i Ślęzakach, drugi ksiądz w Dąbrowicy.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec. Około godz. 17.45 procesja eucharystyczna wokół świątyni i Msza św.

 11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, procesja eucharystyczna i Msza św.

 12. Zapraszamy do udziału w XV Sandomierskim Rajdzie Rowerowym 8 czerwca z Sandomierza do Rozwadowa – Stalowej Woli przez m.in. Orliska, Kotową Wolę. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.

 13. W naszej diecezji trwa Rok Rodziny w czasie którego 15 czerwca odbędzie się II Kongres Rodzin. W trakcie Kongresu dla małżonków przeżywających w tym roku 25. lub 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa będą przekazane okolicznościowe dyplomy. Małżonkowie z takimi rocznicami, którzy chcą otrzymać dyplom prosimy do 30 maja zgłosić się w zakrystii.

 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Kamil Jach z Pielaszowa, par. Malice Kościelne i Patrycja Katarzyna Solarska z Dąbrowicy – zapowiedź druga; Adam Przemysław Jarząb z Tarnobrzega, par. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu-Zakrzowie i Natalia Marta Pasek z Kaczaków – zapowiedź pierwsza; Krzysztof Tomczyk z Kaczaków i Magdalena Garboś z Cyganów – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.

 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

 16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.