XIX niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023

XIX niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

14 sierpnia /poniedziałek/ – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Odpust parafialny w Jadachach;

15 sierpnia /wtorek/ – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

17 sierpnia /czwartek/ – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 15.30. Po Mszy św. o godz. 15.30 w procesji fatimskiej udamy się na Marki przez Jarosze i Zawodziany do Kapliczki obok Domu Kultury w Markach. Proszę o pomoc w zabezpieczeniu procesji straż pożarną.

 2. Jutro w przeddzień odpustu parafialnego Msza św. na cmentarzu o godz. 17.00.

 3. We wtorek /15 sierpnia/ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Kazania w tym dniu wygłosi i sumę odpustową odprawi ks. dr kan. Dariusz Sidor – proboszcz parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w sumie odpustowej i procesji eucharystycznej o godz. 11.00, podczas której odbędzie się błogosławieństwo wieńców. Proszę o przygotowanie figur, feretronów i chorągwi. Zapraszamy Straż Pożarną. Błogosławieństwo kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Msze św. o godz. 7.30, 9,30, 11.00, 15.30.

 4. Msze św. w dni powszednie: poniedziałek o godz. 7.00 i o godz. 17.00 na cmentarzu, w środę i piątek o godz. 18.00, czwartek i sobotę o godz. 7.00.

 5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 6. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 9. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Kościoła mieszkańcom ze Ślęzaków: Borku, Zajazia i Józefowa oraz za dzisiejszą tacę gospodarczą. Składamy serdeczne Bóg zapłać Kołom Różańcowym oraz parafianom za wykonanie i zamontowanie zadaszenia nad figurą Matki Bożej przy Domu Katechetycznym.

 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Trela pochodzący z Dąbrowicy oraz Angelika Gola pochodząca z Huty Komorowskiej – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzymy wszystkim spokojnego i miłego wypoczynku.

 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Zofia Gółka z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!