XX niedziela zwykła, rok A – 20 sierpnia 2023 r.

XX niedziela zwykła, rok A – 20 sierpnia 2023 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

21 sierpnia /poniedziałek/ Wspomnienie św. Piusa X, papieża;

22 sierpnia /wtorek/ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

24 sierpnia /czwartek/ – Święto św. Bartłomieja, apostoła;

26 sierpnia /sobota/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 2. Msze św. w dni powszednie: poniedziałek, wtorek, czwartek o godz. 7.00; środa, piątek o godz. 18.00; sobota o godz. 8.00, 10.00, 17.00.

 3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00.

 6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 7. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości odpustowej. W sposób szczególny dziękujemy paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii i osobom zaangażowanym w przygotowanie wieńców /kopek/ na coroczne parafialne dziękczynienie za plony; Strażakom i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujmy za ofiary na tacę gospodarczą zebrane w minioną niedzielę.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Trela pochodzący z Dąbrowicy oraz Angelika Gola pochodząca z Huty Komorowskiej – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia.