XV niedziela zwykła – 16 lipca 2023

XV niedziela zwykła – 16 lipca 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Sobota /22 lipca/ Święto św. Marii Magdaleny.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 15.30.

 2. Msze św. w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00, w środę i piątek o godz. 18.00.

 3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.30. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

 7. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium w Sandomierzu ul. Żeromskiego 6 a także kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje na stronie Seminarium.

 8. Proszę panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszych miejscowości oraz młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania i ich rodziców o przygotowanie wieńców na uroczystość odpustową 15 sierpnia.

 9. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2023 r. odbędzie się 40. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /30 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 1. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 9 sierpnia /środa/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień ze Zdanowic do Szczekocin /ok. 30 km/, następnie udamy się na Jasną Górę na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 5.15 ze Ślęzaków. Koszt uczestnictwa i przejazdu 100 zł. Zapisy w zakrystii.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Tadeusz Grdeń zamieszkały w Dąbrowicy i Magdalena Tomczyk zamieszkała w Dąbrowicy – zapowiedź druga; Kamil Paweł Bzorek zamieszkały w Kaczakach i Sylwia Maria Gołąbek zamieszkała w Markach – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 3. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na zeszłotygodniową tacę gospodarczą.

 1. Proszę parafian ze Ślęzaków od nr 51 do nr 103 o zbiórkę ofiar na kwiaty do Kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

 2. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzmy wszystkim spokojnego, miłego wypoczynku w gronie rodzinnym, pamiętajmy w tym czasie o modlitwie szczególnie o Mszy Świętej.