XIV niedziela zwykła, 9 lipca 2023

XIV niedziela zwykła, 9 lipca 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Wtorek /11 lipca/ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

Środa /12 lipca/ Wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

Czwartek /13 lipca/ Wsp. śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników;

Sobota /15 lipca/ Wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 15.30.

 2. Msze św. w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, sobotę o godz. 7.00, w czwartek o godz. 17.00, w środę i piątek o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest po Mszy św.

 3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W czwartek /13 lipca/ w procesji fatimskiej udamy się na Kaczaki, do kapliczki w sąsiedztwie państwa Turbak. Będziemy wędrować przez Ślęzaki i ul. Słoneczną, ul. Spacerową, ul. Janówka do ul. Jana Pawła II w Kaczkach. Proszę o pomoc w zabezpieczeniu procesji strażaków. Msza św. o godz. 17.00.

 6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.30.

 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium w Sandomierzu ul. Żeromskiego 6 a także kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje na stronie Seminarium.

 9. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2023 r. odbędzie się 40. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /30 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 1. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 9 sierpnia /środa/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień ze Zdanowic do Szczekocin /ok. 30 km/, następnie udamy się na Jasną Górę na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 5.15 ze Ślęzaków. Koszt uczestnictwa i przejazdu 100 zł. Zapisy w zakrystii.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Rożnowski zamieszkały w Markach i Monika Madej zamieszkała w Ślęzakach – zapowiedź druga; Piotr Tadeusz Grdeń zamieszkały w Dąbrowicy i Magdalena Tomczyk zamieszkała w Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza; Kamil Paweł Bzorek zamieszkały w Kaczakach i Sylwia Maria Gołąbek zamieszkała w Markach – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 1. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą tacę gospodarczą oraz ofiary na kwiaty do świątyni parafianom ze Ślęzaków od nr 1 do 50.

 2. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę miłego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.