XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022

XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Czwartek /13 października/ Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Sobota /15 października/ Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Zbiórka do puszek środków na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

 3. Nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszą św. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec prowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.45.

 5. W czwartek /13 października/ ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się w procesji na cmentarz. W tym dniu przypadają imieniny ks. bpa seniora Edwarda Frankowskiego.

 6. W piątek /14 października/ święto Komisji Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich nauczycielach i pracownikach oświaty.

 7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 8. W sobotę /15 października/ przypada Dzień Dziecka Utraconego. Polecajmy w modlitwie rodziny i rodziców, którzy utracili swoje dzieci przed ich urodzeniem.

 9. Dom pomocy im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty przy parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu zwraca się z prośbą do mieszkańców parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach o dobrowolne wsparcie placówki płodami rolnymi oraz produktami o dłuższym terminie spożycia /makaron, ryż, kasza, mąka itp./. Dary można przywozić przed lub po wieczornej Mszy św. do piątku /14 października/. Osoby, które nie mogą dostarczyć darów proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Pan Edward Cag w sobotę /15 października/ po godz. 8.00 przyjedzie po odbiór darów.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę /10 zł/ i Gościa Niedzielnego /8 zł/.

 11. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych.

 12. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii. Składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą. Dziękuję z przekazane dary na zbiórkę charytatywną Caritas Diecezji Sandomierskiej „Pomóż Ukrainie przetrwać zimę”.

 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.