XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022

XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Wtorek /4 października/ Wsp. św. Franciszka z Asyżu;

Środa /5 października/ Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

Piątek /7 października/ Wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja

Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różańce.

 1. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

 3. Nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszą św. Zachęcam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec prowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan na najbliższy tydzień zawieszony w gablocie.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.45.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Możliwość w tym czasie skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 16.30.

 7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź św. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szóstych i ósmych.

 8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 9. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek środków na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 11. Caritas Diecezji Sandomierskiej ogłasza zbiórkę charytatywną pt.: Pomóż Ukrainie przetrwać zimę, w dniach 2-9 października na terenach parafii w całej diecezji sandomierskiej będą zbierane używane grzejniki elektryczne typu farelka i olejowe oraz używana odzież zimowa w dobrym stanie.  Przedmioty te będą zawiezione do Ukrainy wraz z konwojem pomocy humanitarnej. Wyżej wymienione rzeczy można składać w Domu Katechetycznym w środę o godz. 16.00 oraz po Mszy św., w czwartek i piątek od godz. 15.30 oraz po Mszy św. W sobotę w godz. od 10.00 do 12.00.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę /10 zł/ i Gościa Niedzielnego /8 zł/. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny Ekstra” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce – Świętej siostrze Faustynie /12 zł/.

 13. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii.

 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Stanisław Obara z Borku. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!