XXX Niedziela zwykła – 29 października 2023

XXX Niedziela zwykła – 29 października 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Środa /1 listopada/ Uroczystość Wszystkich Świętych;

Czwartek /2 listopada/ Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;

Sobota /4 listopada/ Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Zbiórka do puszek na „jesienną pomoc” dla Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 16.00 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” za otrzymane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.

 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30. O godz. 11.30 Różaniec za zmarłych na cmentarzu i po nim Msza św. /jeśli pogoda pozwoli/. Nie ma Mszy św. o godz. 15.30.

 5. W Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu w godzinach od 8.00 do 13.30 będzie prowadzona kwesta przez członków Rady parafialnej i Akcji Katolickiej na dalsze prace przy ogrodzeniu cmentarza.

 6. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych, modląc się za zmarłych „Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga”, przyjmując w dniu nawiedzenia Komunię Św.

 7. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo za zmarłych.

 8. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych oraz przy wejściu do kościoła. Prosimy napisać z jakiej części parafii są wypominki.

 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 10. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 12. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Nabożeństwo za zmarłych po Mszy św.

 1. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i spowiedź św. Nabożeństwo za zmarłych po Mszy św.

 2. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec za zmarłych o godz. 15.20, po nim Msza św.

 3. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków przez Kaczaki do Ślęzaków. Drugi odwiedzi chorych w Dąbrowicy.

 4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać niedzielę powołaniową. Gościć będziemy przedstawicieli WSD w Sandomierzu: Ojca duchownego ks. Rafała Kobiałkę oraz dk. Matusza Rogozińskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 6. W zakrystii prowadzone są zapisy na przyszłoroczny „Kalendarz rolniczy”.

 7. Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie cmentarza oraz terenu wokół kościoła. Dziękujemy osobom, które się zaangażowały i zadbały o nasze wspólne dobro jakim jest nasz cmentarz oraz o porządek przed nim. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zadbajmy o nasz cmentarz. Prosimy, aby śmiecie wyrzucać bezpośrednio do kontenera i nie wyrzucać odpadów plastikowych i szklanych na kompostownik. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz z naszych grup parafialnych za sprzątanie wokół kościoła.

 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.