XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023

XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /16 października/ Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 45 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II;

Wtorek /17 października/ Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Środa /18 października/ Święto św. Łukasza, ewangelisty, święto patronalne Służby Zdrowia;

Piątek /20 października/ Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Zbiórka do puszek środków na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszą św., w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec prowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.45.

 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we czwartek po Mszy św. wieczorowej.

 6. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie tygodnia misyjnego – taca na misje. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego

 9. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych oraz przy wejściu do kościoła.

 10. Prosimy mieszkańców Kaczaków ulic: Podpołoń, Leśna, Słoneczna, Podleśna, Spacerowa, Cicha, Janówka, Krótka o zbiórkę ofiar na kwiaty do Kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

 11. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składkę na tacę gospodarczą w minioną niedzielę.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Malinowską z Kaczaków oraz śp. Stanisława Stawowego z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!