XXXI Niedziela – 5 listopada 2023 r.

XXXI Niedziela – 5 listopada 2023 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Czwartek /9 listopada/ Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto;

Piątek /10 listopada/ wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

Sobota /11 listopada/ wsp. św. Marcina z Tours, biskupa.

 1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę powołaniową. Gościmy przedstawicieli WSD w Sandomierzu: Ojca duchownego ks. Rafała Kobiałkę oraz dk. Matusza Rogozińskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

 3. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek po Mszy św. popołudniowej.

 5. W sobotę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Świętować będziemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i sprawujących w niej władzę.

 6. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. W czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Zbiórka do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”. Druga niedziela miesiąca taca gospodarcza.

 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Rada Parafialna oraz Akcja Katolicka przeprowadziła kwestę cmentarną na dalsze prace przy ogrodzeniu cmentarza. Składamy serdeczne Bóg zapłać kwestującym i ofiarodawcom.

 8. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są przy wyjściu do kościoła. Prosimy napisać z jakiej części parafii są wypominki.

 9. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych, modląc się za zmarłych oraz przyjmując w dniu nawiedzenia Komunię Świętą.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 11. W zakrystii prowadzone są zapisy na przyszłoroczny „Kalendarz rolniczy”.

 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Helena Tworek z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!!!