XIII niedziela zwykła – 2 lipca 2023

Poniedziałek /3 lipca/ Święto św. Tomasza, apostoła;

Czwartek /6 lipca/ Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

Sobota /8 lipca/ Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

1. Dzisiaj w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

2. Msze św. w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 7.00, w środę o godz. 18.00, czwartek i piątek o godz. 7.00 i 18.00.

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem. Po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

6. W pierwszy czwartek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

7. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza. W okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 15.30.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

10. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2023 r. odbędzie się 40. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę 30 lipca 2023 r. o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego oraz w zakrystii. Tak jak rok temu będzie możliwość pielgrzymowanie jednodniowego w formie sztafetowej /9 sierpnia/. Rano wyjazd autokarem na trasę pielgrzymki i powrót wieczorem tego samego dnia.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Rożnowski zamieszkały w Markach i Monika Madej zamieszkała w Ślęzakach – zapowiedz pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

12. Prosimy parafian ze Ślęzaków od nr 1 do nr 50 o zbiórkę ofiar na kwiaty do Kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy o naszych duchowych obowiązkach. Miłej i błogosławionej niedzieli.