XII niedziela zwykła, 25 czerwca 2023

XII niedziela zwykła, 25 czerwca 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Wtorek /27 czerwca/ Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Środa /28 czerwca/ Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

Czwartek /29 czerwca/ Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.30, po nim Msza św.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 3. Spotkanie rodziców i dzieci wyjeżdżających na wakacyjną Oazę we wtorek o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

 4. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taca na Stolicę Apostolską.

 5. W piątek zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. 30 czerwca /piątek/ Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy zaprasza na wydarzenie pn. „Integracja społeczności powiatu tarnobrzeskiego wokół historii i kultury regionu w kontekście walk o niepodległość, pielęgnowania odzyskanej wolności i kształtowania patriotycznych postaw”. Rozpoczęcie wydarzenia Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. przejście na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów na grobach powstańców styczniowych. O godz. 19.30 prelekcja o powstaniu styczniowym w Remizie OSP w Dąbrowicy.

 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota.

 8. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi ksiądz od Ślęzaków do Dąbrowicy.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza św.

 10. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 12. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2023 r. odbędzie się 40. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę 30 lipca 2023 r. o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego. Tak jak rok temu będzie możliwość pielgrzymowanie jednodniowego w formie sztafetowej /9 sierpnia/. Rano wyjazd autokarem na trasę pielgrzymki i powrót wieczorem tego samego dnia.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Kargol zamieszkały w Podolszynce Ordynackiej, par. Krzeszów, diecezja zamojsko-lubaczowska i Monika Szypuła zamieszkała w Markach – zapowiedz druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 14. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzmy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy o naszych duchowych obowiązkach. Miłej i błogosławionej niedzieli.