XXIX Niedziela zwykła – 16 października

Poniedziałek /17 października/ Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Wtorek /18 października/ Święto św. Łukasza, ewangelisty, święto patronalne Służby Zdrowia;

Czwartek /20 października/ Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

Sobota /22 października/ Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu.

1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

3. Nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy św. Zachęcam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec prowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan na najbliższy tydzień zawieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.45.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczorowej.

6. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie tygodnia misyjnego – taca na misje.

8. Na cmentarzu został ustawiony regał na znicze, które możemy powtórnie wykorzystać. Proszę odstawiać znicze nieuszkodzone, czyste, bez wkładów.

9. 22 października /sobota/ sprzątanie cmentarza oraz terenu wokół Kościoła od godz. 9.00. Zapraszam chętne osoby do pomocy, młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Proszę o ciągniki, grabie, widły, łopaty, kosy, kosze na liście. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zadbajmy o nasz cmentarz.

10. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych oraz przy wejściu do kościoła.

11. Proszę o zebranie ofiar na kwiatki do kościoła mieszkańców Dąbrowicy od nr 181 do 230 i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

12. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składam serdeczne Bóg zapłać za składkę na tacę gospodarczą. Dziękuję za przekazanie darów dla Domu Pomocy im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w Tarnobrzegu.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli: śp. Zygmunt Dudek z Dąbrowicy oraz śp. Roman Marek z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!