I niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

I niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Środa /30 listopada/ Święto św. Andrzeja, Apostoła;

Sobota /3 grudnia/ Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Na Mszy św. o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary z racji nabycia opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Na Mszy św. o godz. 9.30 kandydaci zostali włączeni do grona ministrantów.

 2. Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Tegorocznym hasłem spotkań adwentowych jest: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, które zachęcamy do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Każde dziecko odbierze również planszę na naklejki, które będzie mogło zbierać uczestnicząc w roratach. Po roratach poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Prosimy panie /mamy, babcie/ o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszam do wpisywania się na listę w zakrystii.

 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 16.00.

 4. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 5. W środę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 6. Zbiórka dla ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 8. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 9. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.30 i spowiedź św. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania po Mszy św. popołudniowej.

 10. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 11. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.20, po nim Msza św.

 12. W tym miesiącu odwiedzimy chorych przed Świętami Bożego Narodzenia – termin podamy w próżniejszym czasie.

 13. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. II Niedziela Adwentu jest niedzielą modlitwy i pomocy materialnej na wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego wraz z kalendarzem na 2023 r.

 15. Można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

 16. W zakrystii do odebrania: „Kalendarz rolniczy” w cenie 22 zł.

 17. Na stronie diecezjalnej w zakładce „Dla małżeństw” znajdują się materiały formacyjne dla rodzin. Przeznaczone są one do indywidualnej formacji świeckich. Katechezy mają przybliżać wiernym tematykę Kościoła, a jednocześnie umacniać ich więź małżeńską i rodzinną.

 18. W dniach: 2, 3, 4, 6, 7 grudnia w kinie „Metalowiec” w Nowej Dębie wyświetlany będzie film „Prorok”, który ukazuje nieznane wątki z życia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły na plakacie.

 19. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 20. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.