Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 listopada 2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22 listopada 2022

 

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /21 listopada/ Wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

Wtorek /22 listopada/ Wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

Czwartek /24 listopada/ Wsp. śś. m. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się XXVIII Diecezjalny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego

 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

 4. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 5. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 6. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 7. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Na Mszy św. o godz. 7.30 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Złożone ofiary z racji nabycia opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

 8. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, które zachęcamy do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Po Roratach pragniemy zorganizować poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Proszę panie /mamy, babcie/ o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszamy do wpisywania się na listę w zakrystii.

 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 kandydaci zostaną włączeni do grona ministrantów.

 10. W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu 25 listopada rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

 11. W dniach: 25,26,27,29,30 listopada w kinie „Metalowiec” w Nowej Dębie wyświetlany będzie film dokumentalny „Medjugorje”. Szczegóły na plakacie.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 13. W zakrystii do nabycia „Kalendarz rolniczy” w cenie 22 zł.

 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Bóg zapłać za zeszłotygodniową tacę gospodarczą. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 16. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Anna Turbak z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!