II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022

6 grudnia /wtorek/ – wsp. św. Mikołaja, biskupa
7 grudnia /środa/ – wsp. św. Ambrożego, biskupa
8 grudnia /czwartek/ – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymały poświęcone medaliki. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

2. II Niedziela Adwentu jest niedzielą modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel po każdej Mszy św.

3. Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Tegorocznym hasłem spotkań adwentowych jest: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, które zachęcamy do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Po roratach poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Prosimy panie /mamy, babcie/ o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszam do wpisywania się na listę w zakrystii.

4. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.

5. W środę po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

6. Zbiórka dla ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

7. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 16.00.

8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

9. Do nabycia opłatki na stół wigilijny /ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii/ oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

10. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza na ogrzewania kościoła.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

13. W zakrystii można odebrać w cenie 22 zł „Kalendarz rolniczy”.

14. Proszę parafian z Dąbrowicy od nr 231 do nr 300 o zbiórkę ofiar na dekoracje bożonarodzeniową do Kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Adama Roga z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.