I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024

I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Czwartek /22 lutego/ Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają modlitewniki. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, po nim Msza św.

 2. Dzisiaj o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie rozpocznie się kurs przedmałżeński.

 3. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 17.00.

 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa.

 5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje będzie można składać w środę do skrzynki, która wystawiona będzie obok konfesjonałów.

 6. Zbiórka dla ministrantów w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

 7. W każdy czwartek Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów.

 8. W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu spotkanie Akcji Katolickiej.

 9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, po nim Msza św. Spotkanie Oazy po Mszy św.

 10. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 11. Zapraszamy na cykl katechez skierowanych do tych, którzy wrócili z zagranicy i tych którzy nie mieli katechez w szkole średniej. Katechezy będą odbywać się w 2 i 4 sobotę miesiąca w salce na plebanii przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie o godzinie 19.00. Najbliższa katecheza 24 lutego w sobotę.

 12. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę gospodarczą w minioną niedzielę przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.

 14. Zachęcamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Szal pochodzący z Dąbrowicy i Natalia Elżbieta Stróżyńska pochodząca z parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach /arch. poznańska/ – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.