II niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024

II niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 17.00.

 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje będzie można składać w środę do skrzynki, która wystawiona będzie obok konfesjonałów.

 5. Zbiórka dla ministrantów i spotkanie scholii w środę po Mszy św. popołudniowej.

 6. W każdy czwartek Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30 i spowiedź św. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czasie rekolekcji wielkopostnych.

 9. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołdniowej.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 16.20, po nim Msza św.

 11. W tym miesiącu odwiedziny chorych w czasie rekolekcji parafialnych 16 marca.

 12. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 15. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

 16. W tym roku Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 16-18 marca. Poprowadzi je ks. Marcin Grzyb.

 17. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Grzegorz Szal pochodzący z Dąbrowicy i Natalia Elżbieta Stróżyńska pochodząca z parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach /arch. poznańska/ – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 18. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.