VI niedziela zwykła – 11 lutego 2024

VI niedziela zwykła – 11 lutego 2024

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

 2. Przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorych uczynił słowa z Księgi Rodzaju: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. O godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych z naszej parafii oraz za opiekujących się chorymi, połączona z udzielaniem sakramentu chorych.

 3. Wyjazd na nocne, dekanalne czuwanie na Jasnej Górze w intencji powołań dzisiaj ok. godz. 14.30 ze Ślęzaków. Koszt 60 zł.

 4. Pod hasłem: „Trzeźwość jest polską racją stanu” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwać będzie do soboty 17 lutego. Módlmy się o trzeźwość w naszym Narodzie i naszej Parafii.

 5. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i godz. 17.00.

 6. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa. Po nabożeństwie spotkanie dla ministrantów.

 7. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i o godz. 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły /trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden – do syta/. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich powyżej 14. roku życia, a post ścisły osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone za pośrednictwem Caritas Polska dla potrzebujących mieszkańców odgarniętej wojną Ukrainy. Od środy do niedzieli będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

 8. We czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na spotkanie. Dzieci w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 otrzymają modlitewniki.

 9. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, po nim Msza św. Spotkanie Oazy po Mszy św.

 10. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św.

 11. Zapraszamy na cykl katechez skierowanych do młodzieży szkół średnich i dorosłych. Katechezy będą odbywać się w 2 i 4 sobotę miesiąca w salce na plebanii przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie o godzinie 19.00. Najbliższa katecheza 24 lutego w sobotę.

 12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w 1 niedzielę Wielkiego Postu /18 lutego/ o godzinie 18.00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy mieszkańcom Ślęzaków: Koniecpól, Jarosze, Zawodziany /od nr 353 do nr 433/ za złożoną składkę na kwiaty do Kościoła.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 16. W minionym tygodniu z naszej Parafii odeszły: śp. Zofia Wilk ze Ślęzaków-Józefowa i śp. Janina Cag z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie.