II dzień Świąt Bożego Narodzenia, rok A – 26 grudnia 2022 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    Wtorek /27 grudnia/ Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;

Środa /28 grudnia/ Święto świętych Młodzianków, męczenników;

Piątek /30 grudnia/ Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;

Niedziela /1 stycznia/ Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

1. Dzisiaj II dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana, męczennika Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca na WSD w Sandomierzu.

2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 7.00.

3. Od środy /28 grudnia/ rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Proszę o samochód.

Plan wizyty duszpasterskiej /od godz. 8.30/:

Środa /28 grudnia/ – Kaczaki: Chojaczki od p. Turbak. /1 kapłan/

Czwartek /29 grudnia/ – Kaczaki: od przystanku PKS, p. Obara do p. Safin wraz domami wokół remizy OSP. Kaczaki: Pod Górą od p. Rzeszut. /1 kapłan/

Piątek /30 grudnia/ – Kaczaki: Podpołoń od p. Chmielowiec, Janówka. /1 kapłan/

1. W piątek /30 grudnia/ Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 7.00.

2. W sobotę /31 grudnia/ ostatni dzień roku 2022. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. O godz. 15.40 nieszpory.

3. W przyszłą niedzielę /1 stycznia/ Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Śpiewane nieszpory o godz. 15.10. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę /10 zł/ i Gościa Niedzielnego /15 zł/.

5. Składam ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie w przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w roratach. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania szopki i wystroju naszej świątyni: p. Teresie Ślusarz, młodzieży, panom za obsadzenie choinek. Dziękuję wszystkim, którzy na rozmaite sposoby okazują troskę i życzliwość nasze parafii! Bóg zapłać!
  6. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Łukasz Kopeć z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!!!

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.