Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

2 stycznia /poniedziałek/ – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

6 stycznia /piątek/ – Uroczystość Objawienia Pańskiego;
9 stycznia /niedziela/ – Święto Chrztu Pańskiego.

1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.20, po nim Msza św.

6. W tym miesiącu nie odwiedzimy chorych.

7. W tym tygodniu odwołujemy spotkania dla ministrantów, oazy i dla kandydatów do bierzmowanych.

8. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Jest to druga niedziela miesiąca, taca gospodarcza.

9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Prosimy o podwiezienie na miejsce rozpoczęcia kolędy.

Plan wizyty duszpasterskiej /od godz. 8.30/:

Poniedziałek /2 stycznia/

Marki: /od strony Durdów/, ul. Leśna, Wesoła, Myśliwska, Lipowa, Poziomkowa, Ogrodowa /1 ksiądz/

Wtorek /3 stycznia/

Marki: ul. Słoneczna, Kwiatowa /1 ksiądz/

Ślęzaki: od godz. 8.30 Józefów, od godz. 11.00 Zajazie, Borek /1 ksiądz/

Środa /4 stycznia/

Ślęzaki: Zawodziany, Jarosze, Koniecpól /1 ksiądz/

Ślęzaki od nr 1 do 46, p. Szlęzak /1 ksiądz/

Czwartek /5 stycznia/

Ślęzaki od nr 47, p. Urbaniak do końca /1 ksiądz/

Dąbrowica: od Ślęzaków do sklepu p. Gunia /1 ksiądz/

Sobota /7 stycznia/

Dąbrowica Góry po obu stronach, od strony złomu /2 księży/

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 8 zł.
  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii.

3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Niech Bóg Wszechmogący błogosławi nam w tym Nowym Roku.