IV niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022

IV niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. W ostatnim tygodniu Adwentu do soboty roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych. Po roratach poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku dla dzieci. Nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy św. roratniej.

 3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w poniedziałek /19 grudnia/ w godz. 10.00-12.00 i 15.00-17.00. Co 20 min. Komunia św.

 4. W najbliższym tygodniu Msza św. o godz. 6.30.

 5. W czwartek /22 grudnia/ odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczków, drugi od Ślęzaków do Dąbrowicy. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie w I soboty miesiąca.

 6. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00.

 7. W sobotę /24 grudnia/ po ostatnich roratach będzie można zabrać ze sobą światełko betlejemskie. Proszę o przyniesienie ze sobą świec lub zniczy.

 8. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ją według duchowości i tradycji katolickiej. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma świętego o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami.

 9. Pasterka o godz. 24.00.

 10. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 11. W Święto św. Szczepana, męczennika Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca na WSD w Sandomierzu.

 12. Wizyta duszpasterska odbędzie się tradycyjnie tak, jak to było przed pandemią i rozpocznie się bezpośrednio po świętach. Program kolędy przekażę w późniejszym czasie.

 13. Do nabycia opłatki na stół wigilijny /ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii/ oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 15. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie za tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie świątyni.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.