III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022

Wtorek /13 grudnia/ Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

Środa /14 grudnia/ Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

2. Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Tegorocznym hasłem spotkań adwentowych jest: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, które zachęcamy do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Po roratach poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Prosimy panie /mamy, babcie/ o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszam do wpisywania się na listę w zakrystii.

3. We wtorek /13 grudnia/ przypada 41 rocznica wybuchu stanu wojennego. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę oraz wszystkie ofiary tego czasu. Po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.

4. W środę po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

5. W środę spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. popołudniowej.

7. W piątek /16 grudnia/ przypada 5. rocznica śmierci ks. prał. Zygmunta Wawrzyszki. Pamiętajmy w modlitwach o księdzu proboszczu, który spoczywa na naszym cmentarzu parafialnym.

8. W piątek/16 grudnia/ rozpoczniemy Nowennę przed Bożym Narodzeniem, którą będziemy odmawiać po Mszy św. roratniej.

9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. popołudniowej.

10. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

12. Parafialna spowiedź przed świąteczna w poniedziałek 19 grudnia. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

13. Do nabycia opłatki na stół wigilijny /ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii/ oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

14. Wizyta duszpasterska odbędzie się tradycyjnie tak, jak to było przed pandemią i rozpocznie się bezpośrednio po świętach. Program kolędy przekażę w późniejszym czasie.

15. Chorych z Komunią Św. świąteczną odwiedzimy w tygodniu przed świętami. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie w I soboty miesiąca.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

17. W zakrystii można odebrać w cenie 22 zł „Kalendarz rolniczy”.

18. Składam podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie za dzisiejszą tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie świątyni. Dziękuję za zbiórkę ofiar na dekoracje bożonarodzeniową do Kościoła mieszkańcom Dąbrowicy od nr 231 do nr 300.

19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Teresę Głaz ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.

19. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.