III niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

III niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /4 marca/ Święto św. Kazimierza, królewicza.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św.

 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 17.00.

 3. W poniedziałek /4 marca/ przypada 5. rocznica śmierci ks. kan. Michała Dzióby. Msza św. w jego intencji o godz. 17.00.

 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa.

 5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje będzie można składać w środę do skrzynki, która wystawiona będzie obok konfesjonałów.

 6. Zbiórka dla ministrantów i spotkanie scholii w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i świętości kapłanów od godz. 16.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 8. W piątek /8 marca/ obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem niewiasty.

 9. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

 10. Zapraszamy na cykl katechez skierowanych do tych, którzy wrócili z zagranicy i tych którzy nie mieli katechez w szkole średniej. Katechezy będą odbywać się w 2 i 4 sobotę miesiąca w salce na plebanii przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie o godzinie 19.00. Najbliższa katecheza 9 marca w sobotę.

 11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 12. W niedzielę /10 marca/ rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to nasze przygotowanie do rekolekcji i parafialnego odpustu. W dni powszednie będzie odmawiana po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę w czasie Gorzkich Żali.

 13. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11 „śpiewana” Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 15.30.

 14. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 16-18 marca. Prowadzić je będzie ks. Marcin Grzyb. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.

 15. W tym miesiącu odwiedziny chorych w czasie rekolekcji parafialnych w sobotę 16 marca. Prosimy zgłaszać osoby chore, które chciałyby przyjąć Komunię św. przed Świętami Wielkanocnymi.

 16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 17. Pragniemy podziękować za pracę w pielęgnowaniu rabatek wokół Krzyży, w okresie od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. Różom Różańcowym:

 • obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Róży Różańcowej pw. św. Józefa, p. Marii Rożnowskiej;

 • obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Róży Różańcowej pw. św. Krzysztofa, p. Krystyny Serwan;

 • obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Róży Różańcowej pw. bł. Karoliny Kózkówny, p. Alicji Kosior.

Na najbliższy rok proszę o opiekę nad porządkiem:

 • obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Różę Różańcową pw. św. Łucji, p. Katarzyny Kulig;

 • obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Różę Różańcową pw. Matki Bożej Częstochowskiej, p. Janiny Jaskot;

 • obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Różę Różańcową pw. św. Anny, p. Anny Gąsior.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 2. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.