II niedziela zwykła – 14 stycznia 2024

II niedziela zwykła – 14 stycznia 2024

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

17 stycznia /środa/ – wsp. św. Antoniego, opata;

19 stycznia /piątek/ – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Prosimy o podwiezienie na miejsce rozpoczęcia kolędy.

Plan wizyty duszpasterskiej: Poniedziałek /15 stycznia/ od godz. 8.30 Dąbrowica: od Ślęzaków do sklepu p. Gunia /1 ksiądz/ oraz dla nieobecnych w wyznaczonym terminie.
 1. Msze św. w najbliższym tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 16.00.

 2. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej oraz zaproszonych gości odbędzie się w poniedziałek /15 stycznia/. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00.

 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W środę spotkanie scholii o godz. 17.00.

 6. W czwartek/ 18 stycznia/ rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. 

 7. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 9. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30.

 10. Zapraszamy w niedzielę /21 stycznia/ po Mszy św. o godz. 15.30 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Parafialnego “Soli Deo” z Tarnowskiej Woli. Podczas koncertu będą zbierane ofiary na rzecz podopiecznego fundacji „Siepomaga.pl” Mariusza Bajdy, mieszkańca naszej parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą.

 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Pamiętajmy, że w nadchodzącym tygodniu przypada: 21 stycznia /niedziela/ – Dzień Babci, 22 stycznia /poniedziałek/ – Dzień Dziadka.