Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024

 1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 15.30 dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach przedstawią „Jasełka”. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 2. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00; we wtorek o godz. 7.00 i o godz. 16.00.
 3. W całej Diecezji trwa sztafeta modlitewna w intencji powołań do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. W danym dniu parafia w duchowej łączności modli się w tej intencji a alumni modlą się za parafię. W naszej parafii będziemy przeżywać ten dzień 9 stycznia /wtorek/. Zapraszamy do modlitwy całą parafię. Szczególnie członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu, Róż Różańcowych. Msza św. w tej intencji o godz. 16.00 po niej różaniec.
 4. W środę spotkanie scholii o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Odwołujemy spotkania dla ministrantów i oazy.
 5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Jest to druga niedziela miesiąca, taca gospodarcza.
 6. Spotkanie opłatkowe grup parafialnych oraz zaproszonych gości odbędzie się 15 stycznia /poniedziałek/. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00.
 7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Prosimy o podwiezienie na miejsce rozpoczęcia kolędy.

Plan wizyty duszpasterskiej /od godz. 8.30/:

Poniedziałek /8 stycznia/

Dąbrowica Góry po obu stronach, od składu złomu do Domu Ludowego/2 księży/

Wtorek /9 stycznia/

Ślęzaki: Józefów; Borek, Zajazie od godz. 11.00 /1 ksiądz/

Dąbrowica: Podlesie od p. Kobylarz po lewej stronie do Domu Ludowego /1 ksiądz/

Środa /10 stycznia/

Dąbrowica: Podlesie od p. Andrychowicz po prawej stronie do Domu Ludowego łącznie z uliczkami /1 ksiądz/

Czwartek /11 stycznia/

Dąbrowica: Osiedle od sklepu p. Gunia do p. Gancarz, po obu stronach /2 księży/

Piątek /12 stycznia/

Dąbrowica: Kusie od Remizy do p. Grdeń/1 ksiądz/

Dąbrowica od kanału obok Przedszkola do Stadionu /1 ksiądz/

Sobota /13 stycznia/

Dąbrowica od Domu Ludowego do kanału obok Przedszkola, po obu stronach /2 księży/

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii.
 3. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim zaprasza w przyszłą niedzielę (14.01) na Jasełka Gminne o godz. 15. Powtórka Jasełek w kolejną niedziele czyli 21.01 w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu również o godz. 15. Wejściówki do odebrania od jutra w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim.. Serdecznie Zapraszamy!!!
 4. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Czesław Przybyło z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!