IV niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

IV niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: Poniedziałek /25 grudnia/ Uroczystość Narodzenia Pańskiego;
Wtorek /26 grudnia/ Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; Środa /27 grudnia/ Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty; Czwartek /28 grudnia/ Święto świętych Młodzianków, męczenników; Niedziela /31 grudnia/ Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 1. Dzisiaj przypada wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ją według duchowości i tradycji katolickiej. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 2. Pasterka o godz. 24.00. Przed Pasterką o godz. 23.00 czuwanie przy szopce Bożonarodzeniowej prowadzone przez Oazę i Scholę.

 3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 4. W Święto św. Szczepana, męczennika Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca na WSD w Sandomierzu.

 5. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 7.00.

 6. Od czwartku /28 grudnia/ rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Proszę o samochód.

Plan wizyty duszpasterskiej /od godz. 8.30/: Czwartek /28 grudnia/ Kaczaki: ul. Akacjowa oraz część domów przy ul. Jana Pawła II, Chojaczki Kaczaki: ul. Słoneczna do p. Dul, Pogodna, Podpołoń, Wąska, Leśna, Podleśna, Krótka Piątek /29 grudnia/ Kaczaki: ul. Jana Pawła II od p. Obara, Dębowa, Polna, Strażacka, Spokojna, Kasztanowa Kaczaki: ul. Brzozowa od p. Rzeszut, Sosnowa, Świerkowa, Ług, Podgórą. Sobota /30 grudnia/ Kaczaki: ul. Spacerowa, Cicha, Janówka od p. Marek

Marki: ul. Słoneczna, Kwiatowa

 1. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. jednocześnie jest to ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.30, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. O godz. 15.00 nieszpory.

 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę /12 zł/ i Gościa Niedzielnego /15 zł/.

 3. Składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie w przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w roratach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania szopki i wystroju naszej świątyni. Dziękujemy druhom z OSP Ślęzaki za przekazanie choinek przed Kościół. Wszystkim, którzy na rozmaite sposoby okazują troskę i życzliwość nasze parafii! Bóg zapłać!
 4. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.