III niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023

III niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

24 kwietnia /poniedziałek/ Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,

25 kwietnia /wtorek/ Święto św. Marka, ewangelisty,

29 kwietnia /sobota/ – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma św. w sposób szczególny Ewangelii św. Jana.

 3. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 4. We wtorek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do św. Józefa. Po nabożeństwie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 5. Spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.30.

 6. W środę po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która się znajduje pod chórem. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. i nabożeństwie.

 7. Spotkanie rodziców i dzieci z klas 4 przeżywających rocznicę I Komunii Świętej w piątek o godz. 16.30.

 8. W piątek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 9. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 10. W sobotę /ze względu na spowiedź dzieci przed I komunią św. w sobotę 6 maja/ odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi od Ślęzaków do Dąbrowicy.

 11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamila Leśniak zamieszkała w Ślęzakach i Mateusz Łukasz Sabo zamieszkały w Knapach, par. Wola Baranowska – zapowiedź pierwsza Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej

 14. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą w minioną niedzielę.

 15. Zwracam się z prośbą o pomoc w uprzątnięciu gruzu po rozbiórce części ogrodzenia cmentarza i przewiezienie go w obrębie parkingu przed cmentarzem. Zapraszam chętne osoby wraz z łopatkami, grabkami we wtorek na godz. 9.00. Proszę chętną osobę, która posłużyłaby ciągnikiem z przyczepą o kontakt w zakrystii.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask, które daje Zmartwychwstały Jezu.