IV niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023

IV niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

2 maja /wtorek/ – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

3 maja /środa/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;

4 maja /czwartek/ – wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków;

6 maja /sobota/ – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 3. Rozpoczynamy miesiąc maj. Majówki w kościele w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach.

 4. W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Po nim zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w intencji Strażaków z naszej Parafii.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.40 nabożeństwo majowe. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i spowiedź św. O godz. 17.40 nabożeństwo majowe.

 8. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania /tylko z klas VIII/. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży w dniu 17 maja o godz. 18.00.

 9. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Oazy.

 10. W sobotę Spowiedź św. dzieci przed I Komunią Świętą o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 oraz spowiedź św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – różaniec połączony z majówką o godz. 17.15.

 11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30 i Msza św.

 12. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby nie związane z uroczystością uczestniczyły we Msze św. w pozostałych godzinach.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamila Leśniak zamieszkała w Ślęzakach i Mateusz Łukasz Sabo zamieszkały w Knapach, par. Wola Baranowska – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej

 15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przewiezieniu gruzu po rozbiórce ogrodzenia cmentarnego w miniony wtorek.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej