IV niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

IV niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością św. Józefa oraz Msza św.

 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i godz. 17.00.

 3. W dni powszednie po popołudniowej Mszy św., a w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Od dnia 16 marca włączymy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 4. Spotkanie scholii w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

 5. W każdy czwartek Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów.

 6. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie.

 7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

 8. W sobotę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Marcin Grzyb. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie, na ołtarzach bocznych oraz na stornie internetowej Parafii.

 9. W tym miesiącu odwiedziny chorych w czasie rekolekcji parafialnych 16 marca /sobota/. Rozpoczniemy wizytę o godz. 8.30. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków przez Kaczaki do Ślęzaków. Drugi ksiądz odwiedzi chorych w Dąbrowicy. Prosimy o zgłoszenie osób chorych, które chciałby skorzystać ze Spowiedzi i przyjąć Komunię św. przed Świętami Wielkanocnymi w zakrystii.

 10. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Gorzkie Żale o godz. 15.30 oraz Msza św. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 11. Koło Gospodyń Wiejskich „DĄBROWIANKI” w Dąbrowicy zorganizuje w przyszłą niedzielę /17 marca/ kiermasz wielkanocny. Po każdej Mszy św. przed Kościołem będą oferowane do sprzedaży palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla Mariusza Bajdy.

 12. Wczoraj w czasie Mszy św. w Katedrze w Sandomierzu lektor Mateusz Ślusarz został włączony przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza w grono ceremoniarzy liturgicznych.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 14. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 15. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych oraz rekolekcjach parafialnych przez pełne 3 dni. Uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11 „śpiewana” Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 15.30.

 16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii oraz za dzisiejszą tacę gospodarczą. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.