Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

1 stycznia /poniedziałek/ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

2 stycznia /wtorek/ – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

6 stycznia /sobota/ – Uroczystość Objawienia Pańskiego;
7 stycznia /niedziela/ – Święto Chrztu Pańskiego.

 1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Jednocześnie jest to ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.30, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. O godz. 15.00 nieszpory.

 2. W poniedziałek /1 stycznia/ Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msza św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30.

 3. Msze św. w tym tygodniu: wtorek i środa o godz. 7.00; czwartek, piątek, sobota o godz. 7.00 i 16.00.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 5. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Msza św. o godz. 16.00

 6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Msza św. o godz. 16.00

 7. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje.

 8. W tym miesiącu nie odwiedzimy chorych.

 9. W tym tygodniu odwołujemy spotkania dla ministrantów, oazy i dla kandydatów do bierzmowania.

 10. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 15.30 dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach przedstawią „Jasełka”. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 11. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Prosimy o podwiezienie na miejsce rozpoczęcia kolędy.

Plan wizyty duszpasterskiej /od godz. 8.30/:

Wtorek /2 stycznia/

Marki: /od strony Durdów/ ul. Leśna, Wesoła, Myśliwska /1 ksiądz/

Marki: /od remizy od p. Zygmunt/ ul. Leśna, Lipowa, Poziomkowa, Ogrodowa /1 ksiądz/

Środa /3 stycznia/

Ślęzaki: Zawodziany od p. Urbaniak /1 ksiądz/ 

Ślęzaki: Koniecpól od p. Żmuda, Jarosze /1 ksiądz/

Czwartek /4 stycznia/

Ślęzaki od strony Józefowa do Trześniówki /1 ksiądz/

Piątek /5 stycznia/

Ślęzaki od nr 1 do nr 53 /1 ksiądz/

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii.

 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Niech Bóg Wszechmogący błogosławi nam w tym Nowym Roku.

 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli śp. Bolesław Panek z Kaczaków oraz śp. Jan Marek z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!