V niedziela Wielkanocna, 7 maja 2023

9 maja /poniedziałek/ – Urocz. św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji;

13 maja /sobota/ – Wsp. Matki Bożej z Fatimy; rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II.

1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przeżywać będą uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy do śpiewu litanii maryjnej przy krzyżach i figurkach w gronie rodziny oraz sąsiadów.

3. W poniedziałek rozpoczęcie Białego Tygodnia oraz rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, którą będziemy odmawiać w czasie majówki.

4. W poniedziałek po Mszy św. i majówce spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV, które w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

5. We wtorek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Oazy.

7. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Msza św. wieczorna o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Zdyb. Po Mszy św. procesja fatimska do Dąbrowicy, do krzyża na Górach obok p. Rożnowskich. Proszę strażaków o pomoc w zorganizowaniu procesji.

8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe i po nim Msza św. W tym dniu będzie zbierana taca gospodarcza.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci przeżywających I Komunię Świętą za przygotowanie świątyni i otoczenia świątyni do dzisiejszej uroczystości.

11. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: śp. Stanisława Trela ze Ślęzaków-Zawodzian. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.