V niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

V niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

 1. Trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Marcin Grzyb. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz Msza św. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. W poniedziałek spowiedź wielkopostna w godz. 10.00-12.00 i 18.00-19.30.

 2. Koło Gospodyń Wiejskich „DĄBROWIANKI” w Dąbrowicy organizuje dziś kiermasz wielkanocny. Po każdej Mszy św. przed Kościołem są oferowane palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla Mariusza Bajdy.

 3. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj odmówimy ją po nabożeństwie Gorzkich Żali, a jutro po Mszy św. popołudniowej. Od dnia 16 marca włączyliśmy się w ogólnopolską nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 4. We wtorek /19 marca/ będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 /suma odpustowa/ i 17.00.

 5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje będzie można składać w środę do skrzynki, która wystawiona będzie obok konfesjonałów.

 6. Spotkanie ministrantów i scholii w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

 7. W każdy czwartek Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i o świętość kapłanów.

 8. W piątek plenerowa Droga Krzyżowa. Po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się z Kościoła do wyznaczonych stacji i powrócimy do Świątyni.

 9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja o godz. 11.00. Zapraszamy przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z palmami. Po Mszy św. „śpiewana” Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.

 11. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 12. W tym roku I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 5 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Rocznica I komunii św. dzieci z klas czwartych 12 maja o godz. 11.00.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Rożek z Cyganów i Karolina Dworak ze Ślęzaków – zapowiedź pierwsza. Kamil Dominik Smykla z Dąbrowicy i Aleksandra Zych z Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza. Dariusz Kruk z Dąbrowicy i Izabela Maria Marek z Rozalina – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękuję za ofiary na tacę gospodarczą w zeszłą niedzielę.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia opieki Matki Najświętszej i św. Józefa.

 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Edwarda Gila z Marków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.