IV niedziela zwykła – 28 stycznia 2024

IV niedziela zwykła, rok B – 28 stycznia 2024 r.

31 stycznia /środa/ Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

2 lutego /piątek/ – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej;

3 lutego /sobota/ – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10. śpiewane nieszpory.

2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 16.00.

3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.

4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje będzie można składać w środę do skrzynki, która będzie wystawiona obok konfesjonałów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego.

6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

7. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca przeznaczona na klasztor Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

8. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków przez Kaczaki do Ślęzaków. Drugi ksiądz odwiedzi chorych w Dąbrowicy.

9. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.20, po nim Msza św.

10. Na Mszy św. o godz. 7.00 i godz. 16.00 poświęcenie jabłek oraz specjalne błogosławieństwo z racji wspomnienia św. Błażeja. Zwracamy się z prośbą o przekazanie jabłek na uroczystość poświęcenia. Osoby, które chciałyby je przekazać proszę o kontakt.

11. W dniach 3 – 4 lutego organizowana jest Pielgrzymka Rolników, Ogrodników i Sadowników do Sulisławic. Zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa w pielgrzymce. Szczegóły na plakacie.

12. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

13. Zapraszamy na dekanalne czuwanie na Jasnej Górze w intencji powołań w nocy z 11 na 12 lutego /niedziela/poniedziałek/. Wyjazd 11 lutego o godz. 14.30 ze Ślęzaków. Zapisy w zakrystii.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

15. Prosimy zamawiać intencje rocznicowe i jubileuszowe z kilku miesięcznym wyprzedzeniem.

16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o świątynie i plac przykościelny.

17. W imieniu Mariusza Bajdy, jego rodziny, Chóru Parafialnego “Soli Deo” z Tarnowskiej Woli i własnym dziękuję za złożone ofiary na koncercie kolęd i pastorałek w ubiegłą niedzielę.

18. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.

19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Zofia Dworak z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!!!