V niedziela zwykła – 4 lutego 2024

V niedziela zwykła – 4 lutego 2024

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

5 lutego /poniedziałek/ – Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

6 lutego /wtorek/ – Wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

10 lutego /sobota/ – Wsp. św. Scholastyki, dziewicy.

 1. Dzisiaj w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 16.00.

 3. W poniedziałek z racji wspomnienia św. Agaty na Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli.

 4. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.

 5. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje będzie można składać w środę do skrzynki, która będzie wystawiona obok konfesjonałów.

 6. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. To druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza na ogrzewania Kościoła. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

W tym dniu będziemy przeżywać XXXII Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorych uczynił słowa z Księgi Rodzaju: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. O godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych z naszej parafii oraz za opiekujących się chorymi, połączona z udzielaniem sakramentu chorych. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i starszym przyjazdu do Kościoła.

 1. Prosimy parafian ze Ślęzaków: Koniecpól, Jarosze, Zawodziany /od nr 350 do nr 433/ o składkę na kwiaty do Kościoła i przekazanie jej pani Teresie Ślusarz.

 2. Zapraszamy na cykl katechez skierowanych do młodzieży szkół średnich i dorosłych. Katechezy będą odbywać się w 2 i 4 sobotę miesiąca w salce na plebanii przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie o godzinie 19.00. Najbliższa katecheza 24 lutego w sobotę.

 3. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w 1 niedzielę Wielkiego Postu /18 lutego/ o godzinie 18.00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

 4. Zapraszamy na dekanalne czuwanie na Jasnej Górze w intencji powołań w nocy z 11 na 12 lutego /niedziela/poniedziałek/. Wyjazd 11 lutego o godz. 14.30 ze Ślęzaków. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.

 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

 6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za pomoc w złożeniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowych.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.

 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Stanisław Korczyński ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!