IX niedziela zwykła – 2 czerwca 2024

IX niedziela zwykła – 2 czerwca 2024

  1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /3 czerwca/ Wspomnienie śś. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;

Środa /5 czerwca/ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

Piątek /7 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

Sobota /8 czerwca/ Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Na każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni. W Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie procesja eucharystyczna wokół świątyni po wieczornej Mszy św. Zapraszamy dzieci – dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

  3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna, błogosławieństwo ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Dzieci I komunijne i przeżywające rocznice I komunii św. zapraszamy w strojach komunijnych. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie dla ministrantów, Oazy i Scholii na zakończenie roku duszpasterskiego.

  4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i spowiedź św. Zapraszamy dzieci, które przeżywały I Komunię św. W tym dniu przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Tarnowskiej Woli oraz Woli Baranowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Oazy.

  5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza św. Druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

  6. Dziękujemy za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Za dekorację ołtarzy przedstawicielom naszych wiosek i za złożone ofiary na Msze św.

Msza św. w intencji mieszkańców:

Kaczaków zostanie odprawiona 28 lipca 2024 r. o godz. 9.30;

Dąbrowicy zostanie odprawiona 4 sierpnia 2024 r. o godz. 11.00;

Marków zostanie odprawiona 18 sierpnia 2024 r. o godz. 11.00;

Ślęzaków zostanie odprawiona 8 września 2024 r. o godz. 11.00.

Dziękujemy Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi, Panu organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Scholi, dzieciom i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji.

  1. Zapraszamy do udziału w XV Sandomierskim Rajdzie Rowerowym 8 czerwca z Sandomierza do Rozwadowa – Stalowej Woli. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.

  2. 15 czerwca odbędzie się spotkanie Rodzin Katolickich w Sandomierzu. Początek o godz. 11.00 na Placu Papieskim w Sandomierzu, skąd w Marszu dla Życia i Rodziny przejście pod Szkoły Katolickie im. św. Jadwigi Królowej, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń

  3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Przemysław Jarząb z Tarnobrzega, par. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu-Zakrzowie i Natalia Marta Pasek z Kaczaków – zapowiedź druga; Krzysztof Tomczyk z Kaczaków i Magdalena Garboś z Cyganów – zapowiedź druga; Artur Władysław Durtka z Marków i Anna Figacz z Ślęzaków – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.