Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2023

Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2023

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek o godz. 7.00; piątek, sobota o godz. 7.00 i o godz. 16.00.

 3. W piątek po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 4. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. o godz. 16.00.

 5. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po Mszy św. o godz. 15.30 dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach przedstawią „Jasełka”. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 6. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej oraz Akcji Katolickiej odbędzie się 16 stycznia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00.

 7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Prosimy o podwiezienie na miejsce rozpoczęcia kolędy.

Plan wizyty duszpasterskiej /od godz. 9.00/:

Poniedziałek /9 stycznia/ Dąbrowica Osiedle od sklepu p. Gunia do p. Gancarz, po obu stronach /2 księży/ Wtorek /10 stycznia/ Dąbrowica Podlesie od p. Andrychowicz po obu stronach do Domu Ludowego /2 księży/ Środa /11 stycznia/ Dąbrowica od Domu Ludowego do kanału obok Przedszkola, po obu stronach /2 księży/ Czwartek /12 stycznia/ Dąbrowica Kusie od Remizy do p. Grdeń/1 ksiądz/ Dąbrowica od kanału obok Przedszkola do Stadionu /1 ksiądz/ Sobota /14 stycznia/ – dla nieobecnych w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Szczególnie za składane ofiary na tacę gospodarczą. Bóg zapłać!!!

 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.

 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli śp. Ludwika Byczek z Dąbrowicy oraz śp. Anna Kopeć z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!!!