Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 4 czerwca 2023

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek /5 czerwca/ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy – zakończenie okresu Komunii Świętej wielkanocnej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza św. Na każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.

 2. We wtorek udamy się z dziećmi komunijnymi, z rodzicami oraz wychowawcami na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic i Łagiewnik. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu obok kościoła.

 3. W środę o godz. 16.45 zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 15.30. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w procesji. Prosimy o przygotowanie figur, feretronów, chorągwi, baldachimu do procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci a zwłaszcza komunijne i rocznicowe w białych strojach: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Zapraszamy Strażaków. O godz. 15.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św.

 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół świątyni: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami.

 6. W piątek nie odbędzie się spotkanie Oazy.

 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza św. Druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dariusz Mateusz Piechota zamieszkały w Durdach oraz Teresa Maria Sudoł z Kaczaków – zapowiedz pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 9. Zapraszamy do udziału w XIV Sandomierskiem Rajdzie Papieskim w najbliższą sobotę /10 czerwca/ z Sandomierza do Karwowa (k. Opatowa i Włostowa) miejsca urodzenia bł. Wincentego Kadłubka (ok. 40 km.). Rozpoczęcie w Sandomierzu na Rynku o godz. 9.00.

 10. Dnia 17 czerwca /sobota/ o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Organizujemy wspólny dekanalny wyjazd. Wyjazd ze Ślęzaków o godz. 12.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Teresa Grzych ze Ślęzaków, śp. Władysław Turbak ze Ślęzaków, śp. Jan Wójcik z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!