X niedziela zwykła, 11 czerwca 2023

X niedziela zwykła, 11 czerwca 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /12 czerwca/ przypada 24 rocz. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza,

Wtorek /13 czerwca/ Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, Środa /14 czerwca/ Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, Piątek /16 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Sobota /17 czerwca/ Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni. W Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie procesja eucharystyczna wokół świątyni po wieczornej Mszy św. Zapraszamy dzieci – dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwoneczkami.

 2. 13 czerwca /wtorek/ przypada kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 różaniec fatimski. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, po niej procesja wokół kościoła.

 3. W środę o godz. 16.45 zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 4. 15 czerwca /czwartek/ zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna, błogosławieństwo ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci, dla których będą przygotowane cukierki.

 5. Dziękujemy za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Za dekorację ołtarzy przedstawicielom naszych wiosek i za złożone ofiary na Msze św.

Msza św. w intencji mieszkańców:

Kaczaków zostanie odprawiona 27 sierpnia 2023 r. o godz. 9.30;

Marków zostanie odprawiona 3 września 2023 r. o godz. 11.00;

Dąbrowicy zostanie odprawiona 10 września 2023 r. o godz. 11.00;

Ślęzaków zostanie odprawiona 17 września 2023 r. o godz. 11.00.

Dziękujemy Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi, Panu organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dzieciom i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji.

 1. 16 czerwca /piątek/ Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Tarnowskiej Woli. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 2. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Oazy.

 3. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza św.

 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dariusz Mateusz Piechota zamieszkały w Durdach i Teresa Maria Sudoł zamieszkała w Kaczakach – zapowiedz druga oraz Rafał Dudek zamieszkały w Dąbrowicy i Karolina Ewa Słotarska – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 5. 17 czerwca /sobota/ o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Organizujemy wspólny dekanalny wyjazd. Wyjazd ze Ślęzaków o godz. 12.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

 6. 3 września 2023 r. o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę dzieci pierwszokomunijnych, rodziców oraz wychowawców do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Łagiewnik.

 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą

 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Czesław Lulek ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!