Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /29 maja/ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Środa /31 maja/ Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Czwartek /1 czerwca/ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Piątek /2 czerwca/ Wspomnienie bł. Sadoka i Towarzyszy, męczenników, Sobota /3 czerwca/ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza św.

 2. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła /drugi dzień Zielonych Świąt/. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00 – po niej nabożeństwo majowe.

 3. We wtorek o godz. 16.45 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 4. W środę ostatnie nabożeństwo majowe. Śpiewem „Ciebie Boga wysławiamy” podziękujemy za otrzymane łaski przez przyczynę Matki Najświętszej.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W tym dniu przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i spowiedź św. Zapraszamy dzieci, które przeżywały I Komunię Świętą i rozpoczynają praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 8. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Oazy oraz spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 9. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi ksiądz od Ślęzaków do Dąbrowicy.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.15, po nim Msza św.

 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza św. Na każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. Zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.

 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała /8 czerwca/. Procesja eucharystyczna odbędzie się wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Tomasz Kostecki zamieszkały w Stalach i Julia Pietrasik zamieszkała w Kaczakach – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość niedzielny” i „Niedziela”.

 15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.