Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21 maja 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Środa /24 maja/ Wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;

Piątek /26 maja/ Wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera;

Niedziela /28 maja/ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu

 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30.

 3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą odmawiamy w intencji powołań do kapłaństwa i zakonu. Zgodnie z prośbą z Kurii Diecezjalnej oraz dekanalną sztafetą modlitewną o powołania 25 maja /czwartek/ o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie do godz. 18.00 adoracja indywidualna w ciszy, po Mszy Św. nabożeństwo majowe i kontynuacja adoracji. O godz. 20.30 wspólny różaniec, zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. 

 4. W piątek Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o łaskę nieba.

 5. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Oazy.

 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, następnie Msza św.

 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Urbaniak, zamieszkały w Stalach i Natalia Maria Surowiec zamieszkała w Kaczakach zapowiedź druga; Roman Byczek zamieszkały w Kaczakach i Marta Anna Jewiarz zamieszkała we Wrocławiu zapowiedź druga; Dariusz Rzepecki zamieszkały w Durdach i Emilia Jadwiga Trela zamieszkała w Kaczakach zapowiedź druga; Tomasz Kostecki zamieszkały w Stalach i Julia Pietrasik zamieszkała w Kaczakach – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.

 9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą w zeszłą niedzielę.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dz