VI niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023

VI niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

16 maja/wtorek/ Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski;

21 maja /niedziela/ Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza św. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość rocznicy I Komunii Świętej.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo majowe.

 3. Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje (dni krzyżowe). Modlitwy przy Krzyżu misyjnym po nabożeństwie majowym. Z wyjątkiem środy, kiedy modlitwy odbędą się po Mszy św. o godz. 7.00.

 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dla młodzieży we wtorek o godz. 16.30.

 5. 17 maja /środa/ na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Nabożeństwo majowe przed Mszą św.

 6. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać w intencji powołań do kapłaństwa i zakonu. Zgodnie z prośbą z Kurii Diecezjalnej oraz dekanalną sztafetą modlitewną o powołania 25 maja /czwartek/ o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie do godz. 18.00 adoracja indywidualna w ciszy, po Mszy św. nabożeństwo majowe i kontynuacja adoracji. O godz. 20.30 wspólny różaniec, zakończenie adoracji i Apel Jasnogórski. 

 7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30, następnie Msza św. Zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Urbaniak, zamieszkały w Stalach i Natalia Maria Surowiec zamieszkała w Kaczakach zapowiedź pierwsza; Roman Byczek zamieszkały w Kaczakach i Marta Anna Jewiarz zamieszkała we Wrocławiu zapowiedź pierwsza; Dariusz Rzepecki zamieszkały w Durdach i Emilia Jadwiga Trela zamieszkała w Kaczakach zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.

 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę gospodarczą.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.